به گزارش خبرنگاران با افزایش دمای پایتخت، شاهد خاموشی های پراکنده در سطح شهر تهران هستیم. سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این باره گفت: تمامی امکانات در بخش های فنی، کارشناسی و فرهنگ‌سازی مصرف به کارگرفته شده است تا از بروز هرگونه اختلال احتمالی در تامین برق پایتخت جلوگیری شود.

کامبیز ناظریان اظهار داشت: کنترل مصرف برق حدود یک هزار مشترک اداری، نهاد عمومی و اجرایی، مدیریت بار صنایع بزرگ در قالب تفاهم نامه های همکاری به گونه ای که خللی در فرایند تولید ایجاد نشود از جمله مهم ترین اقداماتی است که با هدف تامین برق شهر تهران در حال اجرا است. همچنین در ادامه ی سخنان خود ادامه داد: استفاده از مولدهای خودتامین مشترکان بزرگ اداری، تجاری و صنعتی، آگاه سازی عمومی شهروندان و افزایش مشارکت های مردمی و همکاری گسترده با مشترکان و مراکز نظامی در راستای کاهش مصرف در ساعات اوج بار از دیگر اقدامات در جهت تامین برق شهر تهران است.

با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی و همچنین با توجه به تداوم گرمای هوا در روزهای آتی، ناظریان از تمامی مشترکان تهرانی درخواست کرد با توجه به لزوم جلوگیری از بروز نوسان و قطعی برق به ویژه در بیمارستان ها، مراکز درمانی و منازل شهروندان دارای بیمار مبتلا به کرونا، حداکثر صرفه جویی ممکن را در مصرف برق داشته باشند.